bg1
bg1
bg1
bg1
bg1
     

Blogi

6.
NOV
2019
Posted by Delta MS

Tartu Ülikooli ärinduse ja majandusteaduse erialade tipptaset kinnitab rahvusvaheline Times Higher Education erialade edetabel

6. novembril avaldas rahvusvaheline ülikoolide paremusjärjestuse koostaja Times Higher Education (THE) järjekordse erialade edetabeli, kus Tartu Ülikooli ärinduse ja majanduse erialad on tõusnud 201.–250. kohale – kõrgemale kui kunagi varem.

Ülikooli majandusteaduskonna juhataja Kadri Ukrainski ütles, et see on suur rõõm ja tunnustus, mis ühtlasi kinnitab, et kogu teaduskonna pikaajalised püüdlused on vilja kandnud. „Eriti tore on olla kõrgel kohal ärinduse ja majandusteaduse ühendvaldkonnas – see on kogu maailmas küllaltki haruldane,“ sõnas ta. „Meie arvates ongi see üks meie tugevaid külgi ning me näeme, et nende valdkondade sünergia nii õppes kui ka teaduses on Eesti jaoks ainuvõimalik lahendus. Avalikud arutelud näitavad ju, kui väga on Eestis vaja majandusinimesi, kes mõistavad majandust nii riigi kui ka ettevõtja vaatenurgast,“ selgitas Ukrainski ning lisas, et majandusteaduskond on väga uhke nii oma õppejõudude ja teadlaste kui ka vilistlaste üle.

THE reastab maailma ülikoole paljude näitajate järgi. Arvesse võetakse õpetamise ja teadustöö taset, aga ka ettevõtluskoostööd, teadustöödele viitamist ning rahvusvahelist silmapaistvust ja koostööd. „Kuigi oleme kõikide näitajate poolest Eestis oma erialal parimad, tahaksin viimasest ajast esile tõsta just meie rahvusvahelise õppe ja teadustöö võimalused ning ettevõtluskoostöö,“ tõdes Ukrainski edetabelikoha järjekordse paranemise tagamaid analüüsides.

2020. aasta alguses ootab majandusteaduskonda ees kolimine Tartu Ülikooli Delta keskusesse. Et majandusteaduskonna erialad on tõusnud THE edetabelis samasse vahemikku Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi erialadega, avaldas Ukrainski lootust, et põnev ja vastastikku virgutav koostöö- ja konkurentsisuhe Delta keskuses sunnib nii teaduskonda kui ka instituuti veelgi rohkem pingutama. „See puudutab näiteks ettevõtluslepingute valdkonda, kuigi oleme juba praegu ettevõtluslepingute mahu poolest majandusõppes Eesti tipus,“ täpsustas Ukrainski. Ta väljendas veendumust, et eri valdkondade teadmuse koondumisest ühte keskusesse võidab kogu Tartu piirkond ja Lõuna-Eesti, ning märkis lisaks, et koostöö arendamisele keskendudes tulevad loodetavasti ka uued ja kõrgemad edetabelikohad iseenesest.

Teistest Eesti ülikoolidest on ärinduse ja majanduse erialade edetabelis veel Tallinna Tehnikaülikool, kes on paigutatud rühma, mis algab 501. kohaga. Lähiriikide ülikoolidest on parimal, 54. kohal Soome Aalto Ülikool, teisena mahub esisaja hulka Rootsi Lundi Ülikool, kes on 75. kohal. Teise saja hulgas on Praha Karli Ülikool, Moskva Lomonossovi Ülikool, Stockholmi Ülikool, Chalmersi Tehnoloogiaülikool ning Lappeenranta-Lahti Tehnikaülikool.

THE avaldas 6. novembril peale ärinduse ja majanduse ka haridusteaduste eriala edetabeli, milles Tartu Ülikool hoiab 301.–400. kohta, ning sotsiaalteaduste erialade edetabeli, kus Tartu Ülikool on samuti 301.–400. kohal.

THE teeb erialade edetabeli tulemused avalikuks neljas etapis. Esimeses etapis sai kinnitust Tartu Ülikooli humanitaarteaduste maailmatase ja teises selgus Tartu Ülikooli arvutiteadlaste ülihea koht. Viimasena avaldatakse novembris paremusjärjestus meditsiini- ja eluteaduste alal.

Kõigi erialade koondarvestuses on Tartu Ülikool THE edetabelis 301–350 parima seas.

Lisateave: Kadri Ukrainski, Tartu Ülikooli majandusteaduskonna juhataja, 737 6360, kadri.ukrainski@ut.ee

Contact us

Andres Vaher
Marketing Coordinator

Welcome to the Delta Management School Community

Dear students, researchers, today’s and tomorrow’s partners and other interested parties! Delta Management School is a modern, multidisciplinary and experimental study, research and innovation centre. You can find suitable contacts at the TEAM link below.

Our people

Delta Management School

University of Tartu Delta Building
Narva mnt 18 / 51009 Tartu / ESTONIA
Open every day 07.30 am – 08.00 pm
E-mail: DeltaSchool@ut.ee
Location map

Delta Café is open Monday to Friday 11 pm – 4:30 pm.
delta.kohvik@gmail.com / +372 5302 8944

Reception Desk (only technical information):
+372 737 6363; + 372 5331 4670

Parking for guests is available at the UT Sports Hall or Ujula Coop parking lots.

We use cookies on our website and Google Analytics to analyze website traffic statistics. Privacy Policy.

Close