bg1
bg1
bg1
bg1
bg1
     

Blogi

21.
JAN
2022
Posted by Delta MS

Tudengid ja gümnasistid panevad end taas proovile võistlusel Delta X

26. jaanuaril korraldavad Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, arvutiteaduse instituut ja majandusteaduskond tudengitele ja gümnasistidele võistluse Delta X 2022, et võimaldada noortel oma oskusi proovile panna. Pealtvaatajatel on terve päeva jooksul võimalik kaasa mõelda start-up-ideede ja sotsiaalse innovatsiooni ärimudelite teemal ning jälgida isejuhtivate sõidukite, robotite korvpalli ja autonoomsete droonide võistlusi. 

Delta X toimub juba teist korda. Koroona tõttu saab seda ka tänavu jälgida vaid veebi teel otseülekandes.

Üks võistluse ellukutsujatest, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi professor Alvo Aabloo märkis, et üliõpilaste õppeprotsessi peab toetama võistluslike elementidega, sest need aitavad neil kasvada tugevate kogemuste ja suure teadmiste pagasiga tulevasteks spetsialistideks ja teadlasteks. „Võistluslik õhkkond viib ka tiimide liikmed individuaalselt paremate tulemusteni ja nii on Delta X-il toimuvat pealtvaatajatelgi huvitav jälgida,“ lisas Aabloo.

„Tänapäeva õppes on lisaks erialaste teadmiste omandamisele aina olulisemal kohal interdistsiplinaarsus. Delta X on selles mõttes ainulaadne ja tugeva arengupotentsiaaliga võistlus, kus saavad kokku mitme valdkonna helgemad pead,“ sõnas majandusteaduskonna juhataja professor Kadri Ukrainski.

Osalejad on võistluseks valmistunud kuni pool aastat ning ettevalmistustesse on panustanud hulk õppejõude ja juhendajaid. Võistluse parimaid tiime tunnustatakse auhindadega, et innustada püüdlema veelgi paremate tulemuste poole. Auhinnad on välja pannud Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, arvutiteaduse instituut ja majandusteaduskond, Bolt, YEInternational ning Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik.

Võistlus toimub 26. jaanuaril kella 10–17 ja seda saab jälgida otseülekandes. Ajakava ja kogu muu info on veebilehel.

Vaata ka Facebooki üritust.

Lisateave: Karl-Tanel Paes, Delta X-i koordinaator, 5622 1762, karl-tanel.paes@ut.ee

Contact us

Andres Vaher
Marketing Coordinator

Welcome to the Delta Management School Community

Dear students, researchers, today’s and tomorrow’s partners and other interested parties! Delta Management School is a modern, multidisciplinary and experimental study, research and innovation centre. You can find suitable contacts at the TEAM link below.

Our people

Delta Management School

University of Tartu Delta Building
Narva mnt 18 / 51009 Tartu / ESTONIA
Open every day 07.30 am – 08.00 pm
E-mail: DeltaSchool@ut.ee
Location map

Delta Café is open Monday to Friday 11 pm – 4:30 pm.
delta.kohvik@gmail.com / +372 5302 8944

Reception Desk (only technical information):
+372 737 6363; + 372 5331 4670

Parking for guests is available at the UT Sports Hall or Ujula Coop parking lots.

We use cookies on our website and Google Analytics to analyze website traffic statistics. Privacy Policy.

Close